fbpx
Inovatívne riešenia.

interiér bytu | novostavba | Panorama City | Bratislava

Komfortný veľkometrážny byt s neskutočným výhľadom na celú panorámu mesta..

interiér

150 m2

4

NOVOSTAVBA ÚŽITKOVÁ PLOCHA TÝŽDNE IDEOVÝ NÁVRH

 

 

KONCEPT

Návrh interiéru veľkometrážneho bytu v novopostavenom objekte Panorama City s množstvom jedinečných detailov.

Krásny veľký priestor mal na začiatku trochu nevyhovujúcu dispozíciu, ktorú sme po zistení základných predstáv a požiadaviek klientov prispôsobili. Dosiahli sme tak omnoho využiteľnejší a funkčnejší interiér.

Dlhá atypicky tvarovaná vstupná chodba bola asi najväčšia výzva bytu. Zložité proporcie chodby a predsiene sme potlačili atypickým šatníkom a ozvlášnili nasvieteným trojuholníkovým kvetináčom so živými rastlinami. Priečku na jej konci sme zrušili a vzniknutý priestor sme zakomponovali do veľkej kuchynskej linky s ostrovom, krbovým telesom z bočnej steny a našlo sa miesto aj na priestornú komoru.

Po vstupe do tohto rozmerného otvoreného priestoru človeka uchváti panoramatický výhľad na celú Bratislavu, ktorý je hlavnou devízou bytov v objekte Panorama City.  Obrovský otvorený priestor je celý v znamení svetla, jemných maslových tónov a kvalitných materiálov.

 

NÁVRH INTERIÉRU BYTU – Hlavná kúpeľňa

 

Spálňa je svetlá a mäkko-pôsobiaca pre maximálny pocit oddychu a komfortu. Pre dotvorenie nálady sú steny z benátskeho štuku. Jedným z jedinečných detailov navrhovaného interiéru je presklená stena medzi spálňou a kúpeľňou – špeciálna konštrukcia, v ktorej prechádzajú jemné bublinky smerom nahor a tým vytvárajú čiastočnú vizuálnu bariéru.

Detské izby sú podľa požiadavky klientov koncipované skôr ako hosťovské izby so sklápacími posteľami. Prevládajú v nich rovnako neutrálne svetlé maslové tóny a atypicky riešené nábytky.

 

MATERIÁLY

interier-panorama-drevo-dub bahenny-300x300-png

interier-panorama-gres-dlazba-obklad-300x300-png

DUB BAHENNÝ DLAŽBA / PODLAHA – GRES RELIÉFNY OBKLAD

 

Návrh bytu odrážajú starostlivo zvolené exkluzívne materiály a povrchy. Na podlahu do celého interiéru sme navrhli tenkú veľkoformátovú gresovú dlažbu v svetlej farbe a matnom prevedení. Ako obklad je použitý rovnaký materiál s trochu tmavším dekorom a lesklým povrchom. Povrch kúpeľní zároveň dopĺňa zaujímavý reliéfny obklad bielej farby.

Preferenciou klientov bola svetlá maslová farba na väčšine nábytkov. Na niektoré nábytkové prvky bolo však žiadané vytvoriť kontrast, preto sme použili tmavšiu dyhu s bahenným dubom. Keďže klienti inklinovali k trochu historizujúcemu vzhľadu, „domácky štýl“, ako ho sami nazývali, kuchynskú zástenu sme navrhli s art-deco vzorom a viaceré detaily a doplnky sú podobného historizujúceho štýlu.

Všetky atypické nábytky sú navrhnuté na mieru, s dôrazom na efektívnosť, funkčnosť, kvalitu a už spomínaný pocit jemnej exkluzivity.

 

Mám záujem o projekt


PÔDORYS

Interier-Panorama-City-podorys-bytu-logo archilab

NÁVRH INTERIÉRU BYTU – PÔDORYS


INFO

typ projektu:  návrh interiéru bytu
lokalita:  Panorama City, Bratislava, Slovensko
úžitková plocha:  160 m2
rok:  2017

 

KONTAKT

 

ARCHILAB s.r.o.
Architektonický a interiérový ateliér

Ovsištské nám. 1, 851 04 Bratislava
info@archilab.sk
+421 907 843 986

 

IČO: 53 251 466
DIČ: 212 134 8735
Zaujali sme Vás?

NAPÍŠTE NÁM
    captcha