fbpx
Inovatívne riešenia.

interiér bytu | rekonštrukcia | pri Štrkoveckom jazere | Bratislava

Mladistvá atmosféra a moderný otvorený priestor..

interiér

64 m2

4

REKONŠTRUKCIA ÚŽITKOVÁ PLOCHA TÝŽDNE IDEOVÝ NÁVRH

 

 

KONCEPT

Takto vyzerá ďalší návrh celkovej rekonštrukcie bytu.. tentoraz menší 3-izbový tehlový byt pri Štrkoveckom jazere. Útulné a nadčasové riešenie klasickej dispozície tehlového bytu z polovice minulého storočia. Rekonštrukciou kompletne zmenil výzor v súlade s potrebami mladého páru, ktorý má rád umenie, obľubuje súčasný dizajn ako aj 60. a 70. roky. Tieto zmeny sa nezaobišli bez výraznejších stavebných úprav, vďaka ktorým sa denná zóna bytu otvorila a „prevzdušnila“. Návrh interiéru však zachováva rozumný pomer nákladov a výslednej kvality bývania.

Interiéru dominuje prepojený priestor vstupnej chodby, obývacej izby s jedálenskou časťou a kuchyňou. Vkusne ho dopĺňajú neprehliadnuteľné ručne maľované maľby priamo na stenách, ktoré vytvoria majiteľom jedinečnú náladu vlastnej umeleckej galérie. Priznaná biela tehlová stena prechádzajúca obývacou časťou, jedálňou až do spálne predstavuje príjemný akcent a zároveň dodáva celému bytu určitý imidž. Zrušením nepotrebnej chodbičky medzi vstupnou časťou a kuchyňou sa zväčšila pôvodne miniatúrna kúpeľňa aj kuchynský priestor.

Kombinácia svetlých povrchov stien, prírodných materiálov hlavne v podobe brezovej preglejky a zrenovovanej parketovej podlahy vytvára nadčasovú atmosféru. Tú ešte dopĺňa škandinávsky dizajn nábytku. Liate podlahy v chodbe, hygiene a kuchyni dodávajú zase punc luxusu a minimalizmu. Použitie špeciálnych umývateľných farieb namiesto obkladov so špárami celý dojem umocňuje.

 

Mám záujem o projekt


PÔDORYS

Interier-bytu-rekonstrukcia-Strkovecke-jazero-Bratislava-podorys

PÔDORYS BYTU PRED A PO REKONŠTRUKCII

interier-bytu-Strkovecke-jazero-3D-podorys-dispozicia-bytu

PÔDORYS BYTU – VIZUALIZÁCIA


INFO

typ projektu:  návrh rekonštrukcie 3-izbového bytu
lokalita:  pri Štrkoveckom jazere, Bratislava – Ružinov
úžitková plocha:  64 m2
rok:  2014

 

KONTAKT

 

ARCHILAB
Architektonický a interiérový ateliér

Kupeckého 516/3, 821 08 Bratislava
info@archilab.sk
+421 907 843 986

 

 

IČO: 45 244 294
DIČ: 107 974 1333
Zaujali sme Vás?

NAPÍŠTE NÁMcaptcha