fbpx
Inovatívne riešenia.

interiér bytu | novostavba | Banšelova ul | Bratislava

Mladistvá atmosféra a moderný otvorený priestor.

interiér

68 m2

4

NOVOSTAVBA ÚŽITKOVÁ PLOCHA TÝŽDŇOV IDEOVÝ NÁVRH

 

 

KONCEPT

Návrh interiéru 3-izbového bytu v nadstavbe bytového domu v Trnávke s množstvom prepracovaných detailov.

Interiér bytu má byť miesto, ktoré poskytne oddych aj zábavu v kruhu priateľov. Snažili sme sa preto vytvoriť množstvo nenápadných mikropriestorov, ktoré by umožňovali práve takúto duševnú pohodu. Zároveň bolo potrebné do bytu vniesť prepojovacie prvky, ktoré dodali interiéru jednotnú myšlienku.

V tomto prípade sme zvolili ako hlavný spojovací článok drevený „kubus“ v srdci celého bytu. Drevo je významný a veľmi vďačný materiál. Súčasne je to aj prírodný element, ktorý vytvára harmóniu a upokojenie. Drevená kocka v sebe ukrýva kúpeľňu so samostatnou toaletou a z vonkajšej strany je do nej vsadená aj časť kuchyne. Tu sú osadené skoro všetky vstavané spotrebiče. Opačná strana je nenápadnejšia v odtieni sivej farby na skrinkách a tmavej pracovnej dosky. Poskytuje dostatok pracovnej plochy s krásnym výhľadom ponad okolité domy až na Malé Karpaty.

V obývacej izbe je dôraz na pohodlie a veľké repro-bedne, ktoré sa jednoducho „museli zmestiť“. Výraznejším prvkom tejto časti interiéru je zelená knižnica, ktorá spolu so sivými hornými skrinkami uzatvára a zjemnuje mierku veľkej plochy zadnej steny. Tým ohraničuje priestor so sedačkou v tvare „L“ a utvára príjemnejšiu mikroklímu. Navyše poskytuje ďalší úložný priestor.

Keďže majiteľ je vskutku veselý človek, ústredný priestor sme doplnili o jemné farebné akcenty ladené prevažne do zelena, ktorá je momentálne aj jednou z farieb roka 2017.

V kúpeľni a toalete sme sa po dohode s klientom rozhodli použiť jemnejšie a svetlejšie povrchy obkladov a nábytku. Naproti tomu, dlažba na podlahe je výraznejšia s opakujúcim sa geometrickým vzorom. V spálni bol práve naopak žiadaný tmavší dekor dreva.

 

Mám záujem o projekt


PÔDORYS

interier-bytu-banselova-podorys-navrh

NÁVRH INTERIÉRU BYTU – PÔDORYS


INFO

typ projektu:  návrh interiéru bytu
lokalita:  Banšelova ulica, Bratislava, Slovensko
úžitková plocha:  68 m2
rok:  2017

 

KONTAKT

 

ARCHILAB
Architektonický a interiérový ateliér

Kupeckého 516/3, 821 08 Bratislava
info@archilab.sk
+421 907 843 986

 

 

IČO: 45 244 294
DIČ: 107 974 1333
Zaujali sme Vás?

NAPÍŠTE NÁMcaptcha